ICHOT POZNAŃ

ichot1

Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu oraz Brama Poznania zapraszają do udziału w bezpłatnych cyklach warsztatowo-szkoleniowych. Poprzez warsztaty chcą przygotować seniorów do pełnienia funkcji edukatorów-wolontariuszy wśród dzieci.

Cykl warsztatowo-szkoleniowy obejmuje zajęcia historyczne, przybliżające uczestnikom dzieje grodu na Ostrowie Tumskim, między innymi w oparciu o ekspozycję Bramy Poznania.

Ponadto seniorzy wezmą udział w warsztatach narracyjnych doskonalących umiejętność budowania ciekawej opowieści, warsztatach kompetencyjnych polegających na treningu kształtowania i utrzymywania dobrych relacji interpersonalnych, a także w warsztacie wolontariackim, przybliżającym zarówno ideę wolontariatu, jak i sposoby jego realizacji. Całość zakończy część praktyczna, mająca formę spotkania z dziećmi w Bramie Poznania. Podczas tego spotkania seniorzy będą mieli okazję przełożyć zdobyte umiejętności na praktykę.

Projekt realizowany przez Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, operatora Bramy Poznania. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra".

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

•    Termin realizacji warsztatów: wrzesień – listopad 2015 r.

•    Liczba miejsc ograniczona.

•    Spotkania rekrutacyjno-informacyjne dotyczące warsztatów odbędą się w dniach 25-26 sierpnia 2015 r.

•    Zgłoszenia przyjmujemy od czerwca pod numerami telefonu: 61 842 35 09, 61 847 21 11, 61 647 76 26  lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

źródło: Strona internetowa Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu